O mnie

foto Agnieszka Rydellek

Iza Goździeniak – pomagam rozwijać zwinne zespoły i organizacje.

Każda firma to ludzie. Wierzę, że od jakości ich współpracy zależy efektywność procesów i działań w całej organizacji. Dlatego pomagam grupie osób stać się zgranym zespołem, w którym, niezależnie od specjalizacji pojedynczych zawodników, kluczowe jest współdziałanie i gra do jednej bramki. Pomagam ułożyć sposób pracy tak, aby odpowiadał na realne potrzeby klientów. Wspieram w łagodnym, ale owocnym przejściu przez etapy zmiany. Jestem przeciwniczką marnotrawstwa w każdej postaci. Szczególnie tego, który dotyczy niewykorzystanego potencjału ludzi.

„Wszyscy jesteśmy dla siebie tylko etapami” napisał jeden z moich ulubionych pisarzy – Mariusz Szczygieł. Tę stronę traktuję jako miejsce do dzielenia się z Wami tym, co mnie aktualnie inspiruje i fascynuje, z czego korzystam, czego się uczę… moimi etapami. Czego możecie się tutaj spodziewać? Na co dzień korzystam z wiedzy i doświadczenia pracy w zwinnych metodach (Scrum, Kanban), praktyk zaczerpniętych z lean i agile, oraz moich ostatnich fascynacji: myślenia systemowego, Analizy Transakcyjnej i Team Coachingu w AT.

foto Agnieszka Rydellek

Chętnie dołączam do firm i zespołów w trudnych sytuacjach, które wymagają konstruktywnych interwencji. Jestem wulkanem energii – stymuluję do zmiany, inspiruję do działania. Prowadzę autorskie szkolenia z Myślenia systemowego, Scruma i Kanbana. Jestem współautorką i współzałożycielką największego w Polsce portalu o zwinnych metodach – Agile247.pl. Wspólnie z założycielami serwisu – Dawidem Lewandowiczem, Ewą Gowin, Jackiem Wieczorkiem i Kubą Szczepanikiem wydaliśmy bezpłatny e-book  Jak być dobrym Product Ownerem.

Od 10 pracuję z wykorzystaniem zwinnych metod. Mam zaszczyt być liderem wyjątkowego zespołu Agile Coachów w Allegro.pl, gdzie jestem także członkiem Technology Executive Team. W ramach działań jako konsultant 202 Procent pomagam firmom z różnych branż (medyczne, produkcyjne, typu software-house, start-upy) rozwijać lepsze produkty i usługi, za sprawą bardziej efektywnej i owocnej współpracy zespołów.

Prywatnie lubię duże prędkości na rowerze, odpoczywam przy jodze, fotografuję, rysuję, nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, przede wszystkim tej na żywo. Jestem mamą dwóch świetnych chłopaków – to oni zwracają mi uwagę na rzeczy, obok których przeszłabym obojętnie.